+

Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna parku edukacyjnego „Akademia Bajki” w Pacanowie

Projekt: 2015

Konkurs na opracowanie scenariusza kreatywnego programu edukacyjno-kulturalnego wraz z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną parku edukacyjnego „Akademia Bajki” w Pacanowie.

Autorzy: Julian Żmijewski, Andrzej Jaworski, Zuzanna Massé, Aleksandra Zakęś, Joanna Poniedzielska, Monika Jachimowska, Mateusz Szpotowicz
Eliza Danowska – autorka ilustracji
Aleksandra Korczak – bajkolożka (konsultacja naukowa)
Urszula Michalska i Marta Truszkiewicz – architektura krajobrazu

NAGRODA – III miejsce

Konkurs na opracowanie scenariusza kreatywnego programu edukacyjno-kulturalnego wraz z koncepcją urbanistyczno-architektoniczną parku edukacyjnego „Akademia Bajki” w Pacanowie. Początkiem myślenia o projekcie były potrzeby, marzenia i zainteresowania jego głównych użytkowników, czyli dzieci. Punktem wyjścia stało się założenie, że najdoskonalszy bajkowy świat powstaje w ich wyobraźni. Projektowany park ma być miejscem, które pozwoli rozwijać wyobraźnię, dlatego istotne stało się stworzenie różnorodnych przestrzeni, działających na zmysły, budzących różne emocje. Wyposażenie parku to elementy, które pozwolą dziecku samodzielnie odkrywać i poznawać bajki, ale też tworzyć własne historie, przygody i zabawy. Program prezentowanych bajek i zadań z nimi związanych, łatwo się zmienia. Multimedia (nagrania, projekcje, efekty świetlne) mogą być dopasowane do różnych tematów przewodnich, możliwe jest opracowywanie gier terenowych. W ten sposób oferta parku nie nudzi się i jest ciągle aktualna.